Lukventa

Kas yra rekuperacija?

Nežinote, kas yra rekuperacija ir kuo ji svarbi Jūsų patalpoms? Jeigu išgirdus žodį ,,rekuperacija“ Jums galvoje iškart kyla klausimai ,,kam, kodėl, kaip“, todėl šis tekstas kaip tik Jums. Skaitykite toliau ir rasite atsakymus į pagrindinius klausimus šia tema

* UAB „TENKO Baltic“ iliustracija

Pradėkime nuo esminio klausimo – kas gi ta rekuperacija? Rekuperacijos procesą paprasčiau galima įvardinti kaip mainus tarp tiekiamo ir šalinamo oro srautų. Kodėl mainai? Nes sistemoje įmontuotas rekuperatorius iš vidaus šalinamą orą keičia lauko oru, o šio proceso metu gaunamą energiją panaudoja naujo oro pašildymui. Šį temperatūros mainų procesą atlieka ne visas rekuperatorius, o tik vienas jame esantis įrengimas – šilumokaitis. Šilumokaitis šaltą orą sušildo panaudodamas šilto oro energiją, kuri yra šalinama iš namo, todėl oro šildymui papildoma elektros energija nenaudojama, kas padeda sutaupyti net iki 70 – 80 procentų energijos. O kaip sistema veikia vasarą? Atsakymas paprastas – šiltuoju metų sezonu sistema veikia atvirkščiai, – iš patalpų šalinamas oras padeda atvėsinti iš lauko patenkantį karštą orą, – taip yra sureguliuojama cirkuliuojamo oro temperatūra, kuri karštą vasaros dieną apsaugos Jūsų namus nuo perkaitimo. 

Kuo rekuperacija yra svarbi Jūsų patalpoms? Svarbu paminėti, kad šiuolaikinės vėdinimo sistemos yra bene svarbiausias patalpų oro kokybės gerinimo sprendimas, kuris užtikrina žmogaus organizmui reikalingą mikroklimatą. Tinkamai įrengta vėdinimo sistema ne tik padeda šalinti patalpose susikaupusią drėgmę ir kvapus, bet ir gerina žmogaus bendrą savijautą. Šiuolaikiniai pastatai projektuojami taip, kad būtų maksimaliai išsaugojama šiluma, esanti patalpose, tačiau oro apykaita čia yra gerokai mažesnė, ko pasekoje, keičiasi patalpų mikroklimatas ir kaupiasi drėgmė. 

Be to, rekuperacinė sistema yra itin svarbi, jeigu gyvenate didmiestyje ar netoli judrių gatvių, – specialūs filtrai, esantys vėdinimo įrenginyje, efektyviai valo orą, o patalpas apsaugo nuo lauke esančių dulkių, nešvarumų, bakterijų ir virusų, – tokiu būdu užtikrinama itin gera tiekiamo oro kokybė. Sistema užtikrins ne tik švarų orą, bet ir geresnę garso izoliaciją – juk langų tokiu būdu vėdinamuose namuose nereikia atidarinėti, todėl iš gatvių sklindantis triukšmas Jūsų namų nepasieks, o pats rekuperatorius veiks tyliai, neskleis erzinančio garso.  

Taigi įrengta rekuperacinė sistema turės daug naudos Jūsų patalpoms –  ne tik kurs sveikatai palankų mikroklimatą, bet ir užtikrins aukštus energetinio efektyvumo rodiklius, nesudėtingai atras vietą bet kokio tipo patalpose, o jos funkcionalumą galėsite reguliuoti pagal savo individualius poreikius.

Kainos skaičiuoklė

Pasirinkite namo tipą:

Tai yra medžiagų ir darbų kaina. Rekuperatorius nėra įskaičiuotas į sąmatą.
Kaina yra apytikslė, skaičiuoklė yra tobulinama pagal rinkoje esamą kainą ir klientų atsiliepimus (stengiames ją padaryti kiek įmanoma tikslesnę). Kainos nurodytos su PVM.